Obserwatorzy

środa, 16 listopada 2016

WDiC 7/2016

  Dzisiaj środa. Mam nieoczekiwanie wolne popołudnie zatem spieszę z wpisem w ramach Wspólnego Dziergania i Czytania organizowanego przez Maknetę.
 Jakieś pół godziny temu skończyłam czytać "Córkę słońca" Barbary Wood Muszę przyznać, że ta książka nie rozczarowała mnie. Kto jej nie czytał, polecam.
Teraz sięgnęłam po "Jezdzca miedzianego" Paulliny Simons" Przyznam, że jeszcze nie zaczęłam czytać. Słyszałam wcześniej o tej książce od koleżanki i dlatego postanowiłam po nią sięgnąć. Akcja tej powieści toczy się w Związku Radzieckim podczas II wojny światowej. Ale nie jest to powieść historyczna, lecz historia o miłości. Więcej napiszę za tydzień, kiedy wczytam się w tę lekturę.


Robótkowo dzieje się to i owo. Przede wszystkim dzierganie szalika dla córki zostało wstrzymane z powodu braku włóczki. Okazało się, że jeden motek na długaśny szalik to stanowczo za mało, a pech chciał, że tej włóczki zabrakło w pasmanterii. Dopiero dzisiaj była dostawa i zakupiłam jeszcze 2 motki. A w między czasie wpadł mi w ręce pewien ufok. Jakiś czas temu dziergałam sweterek z melanżowej boucle, ale nie obyło się bez prucia i robótka stanęła. Kiedyś tam trochę się za nią wzięłam i kiedy teraz po nią sięgnęłam okazało się, że brakuje jej jakieś 10 cm rękawa. Muszę się zmobilizować i skończyć ten sweterek, bo aż wstyd mi ,że tak długo leżakuje.

6 komentarzy:

 1. córkę słońca zapisuje sobie - przy następnej wizycie w bibliotece spytam :)a rękawki kończ w boucli się super chodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią siegnę po twoją książkową propozycję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka zapisana. Powodzenia w zmaganiach z udziergami :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Jeździec miedziany" zauroczył mnie już kilka lat temu, chyba pora sobie przypomnieć i zobaczyć czy znów mnie tak porwą losy Tatiany i Aleksandra.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Jeździec miedziany" zauroczył mnie już kilka lat temu, chyba pora sobie przypomnieć i zobaczyć czy znów mnie tak porwą losy Tatiany i Aleksandra.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Aż" 10 cm do końca, jeśli dobrze rozumiem? Kończ szybciutko i w następną środę pokazuj.

  OdpowiedzUsuń