Obserwatorzy

poniedziałek, 26 października 2009

Czapka

Miałam nie zaczynać nic nowego zanim nie skończę pozaczynanych robótek. Ale zrobiło się chłodniej i trzeba było wydziergać córce czapkę. Zażyczyła sobie taki sam model, jaki wydziergałam jej w ubiegłym roku, tylko w innym kolorze. Dokładnie to mam jej wydziergać trzy takie czapki, każdą w innym kolorze. Do tego jeszcze mitenki. Póki co pierwsza czapka skończona. Tak prezentuje się na właścicielce:

Zdjęcia robione wieczorem, z lampą, więc marnej jakości. Włóczka Elian klasik, ciut ponad 1 motek. Druty 4. Po raz pierwszy robiłam z tego akrylu i już teraz wiem, że nie ostatni. Robi się dobrze, włóczka przyjemna w dotyku. Zatem powinno się również dobrze ją nosić.
Teraz muszę skończyć ponczo i czym prędzej zrobić dwie zamówione rzeczy: ponczo i sweterek. Do tego najwyższy czas zabrać się za przygotowywanie prezentów na moją wymiankę i zimową u Maranty.
Ostatnio na blogach pojawiło się mnóstwo wyróżnień. Mnie również wyróżniono. Od Agaty z bloga: http://sprawydomowe.bloog.pl/


Bardzo Ci, Agatko, dziękuję. Jest to jej własne wyróżnienie, więc nie czuje się upoważniona, żeby przekazywać je dalej. Wybaczcie.
A drugim wyróżnieniem są Gracje, takie, jakie już wcześniej dostałam ona_i_ja oraz beso_78. Tym razem dostałam je od Małgosi z bloga: http://dziergamwiecjestem.blogspot.com/
Małgosiu, dziekuję!
Tym wyróżnieniem obdarowywałam, więc pozwólcie, że tym razem tego nie zrobię.
Na koniec dziękuję wszystkim komentującym za pochwały komplecika. Za kursik zabieram się jutro, więc zaglądajcie tu.
Aha i jeszcze jedno- wczoraj minęła 1 rocznica mojego bloga. W ciągu tego roku ani przez chwilę nie żałowałam, że zaczęłam blogować. Poznałam tyle ciekawych osób, wielu rzeczy się nauczyłam a nowych pomysłów na nowe dziergadełka już nie zliczę. Z okazji rocznicy obiecałam Candy. Słowa dotrzymam, ale jeszcze nie dziś. Za dzień, dwa ogłoszę.

5 komentarzy:

 1. Czapa świetna! Gratulacje z okazji roku bloga rówieścico :D Mam nadzieję, że wytrwamy w blogowaniu jeszcze jeden rok :D Pozdrawiam Marzanna

  OdpowiedzUsuń
 2. Tam wyżej miało być rówieśnico blogowa ;D Marzanna

  OdpowiedzUsuń
 3. Czapa super,
  czekam z niecierpliwością na kursik "bezodrywowego" łączenia elementów:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lucynko-teraz dziewczyny nie za bardzo chcą w czapkach chodzić, więc jeśli tylko córeczka się zgadza to rób jej wszelkiego rodzaju i maści, aby w główkę ciepło miała.
  Z okazji roczkowego blogowania serdeczne gratulacje i pisz nam tutaj przez nastepne 100 lat

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna czapka. Wcale się nie dziwię, że dziewczyna chce ich więcej ;)

  OdpowiedzUsuń