Obserwatorzy

niedziela, 18 listopada 2012

O wymiankowych prezentach i pechowym kociaku

Zanim jeszcze zaczęłam próbować swoich sił w technice sutaszu, podziwiałam prace innych, m.in. Violi (rhodiana). Jej prace zauroczyły mnie do tego stopnia, że zaproponowałam wymiankę. Poprosiłam o komplecik w błękitach. I dostałam, o taki:

 Tu jeszcze zbliżenie wisiorka:

 Komplet jest śliczny. Zdjęcia nie oddają w pełni jego uroku. Violu, jeszcze raz bardzo dziękuję.
Viola natomiast w zamian chciała dostać mitenki w jasnobrązowym kolorze. Zrobiłam ,jak chciała i to na pięciu drutach(!). Do mitenek dołożyłam frywolitkowe kolczyki. Viola zadowolona, ja również. Oby więcej takich wymianek.
A  skoro o wymiankach mowa- gorąco zachęcam do udziału w mojej świątecznej wymiance. Zapisy TU.A zmieniając temat-  pochwalę się moim kwitnącym kwiatkiem. Marna ze mnie ogrodniczka, więc tym bardziej jestem dumna:-)
Na koniec- wzmianka o naszej kici. Zuzia- bo tak teraz ma na imię- wczoraj miała wypadek. Nie wiemy dokładnie jak to się stało, ale pewnie wspinając się na meble musiała spaść i coś jej się stało w tylną łapkę. Nie piszczała, ale nie mogła na nią stanąć. Czym prędzej pojechaliśmy do weterynarza i okazało się, że to najprawdopodobniej zwichnięcie bioderka i że nie jest to rzadkością u małych kociąt. Dostała dwa zastrzyki oraz zalecenie zamknięcia w "areszcie" czyli koszu do transportu, aby nie skakała i nie nadwyrężała chorej łapki. Wyjmowana jest tylko co jakiś czas do kuwety oraz do jedzenia. Kici nie podba się ten areszt- piszczy niemiłosiernie. Ale jest trochę lepiej- staje na tej łapce i chodzi, ale jeszcze kuleje. Jutro będziemy musieli i tak ją wypuścić, bo przez kilka godzin nie będzie nikogo w domu. Nie wiem czy jej to nie zaszkodzi.

4 komentarze:

 1. odpisz proszę na mojego maila

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda kociątka, ale te maluchy tak mają, że lubią szaleństwa, co nie zawsze się dobrze kończy. Świetna wymiana, podziwiam mitenki, bo niestety do drutów nie mam takiej cierpliwości, jak do szydełka, a czasem coś fajniej wygląda, jak jest na drutach zrobione.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam Lucynko po wyróżnienie.
  Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń