Zatem do dzieła.
Zaczynamy od dużego kółka w lewym dolnym rogu schematu. Wykonujemy kółeczko z 6 oczek łańcuszka, które łączymy o. ścisłym. Następnie robimy zamiast pierwszego słupka 2 lub jak kto woli 3 o. łańcuszka, a potem jeszcze 15 słupków. Kolejny rząd rozpoczynamy znowu 2 lub 3o. łańcuszka + jeszcze2o. Przerabiamy 15 słupków za każdym razem oddzielając słupki 2 o. łańcuszka. Kolejny rząd rozpoczynamy tak jak dwa poprzednie, z tym ze pierwszy słupek będzie początkiem pęczka. Pęczki składają się z 4 słupków. Między pęczkami wykonujemy 10 o. łańcuszka. W ten sposób wykonujemy 7 pęczków. Mamy teraz tyle ile widać na zdjęciu 1.:
Następnie rozpoczynamy kolejny element. W tym celu wykonujemy 22 o. łańcuszka (lub 25 o. łańcuszka jeżeli zamiast pierwszego słupka wykonywaliśmy 3 a nie 2 o. łańcuszka). Ostatnie 6 o. łańcuszka zamykamy w kółeczko, co widać na kolejnym zdjęciu:
Tak jak w pierwszym elemencie w kółeczku robimy łącznie 16 słupków, z tym ze zamiast pierwszego słupka wykorzystujemy 2 o. łańcuszka robiąc na nim 2 o. ścisłe. Pokazuje to zdjęcie nr3.
Następnie wykonujemy dalej ten element w każdym kolejnym okrążeniu zamiast pierwszego słupka wykorzystujemy o. łańcuszka którym połączone są oba elementy. Przerabiamy 11 pęczków, tak jak pokazuje zdjęcie nr4:
Następnie wykonujemy 5 o. łańcuszka i dokańczamy element 2. Po ostatnim pęczku łączymy ten element z elementem 1 co widać na zdjęciu 6:
Teraz wróciliśmy do elementu 1 i wykonujemy dwa kolejne pęczki. Po drugim pęczku wykonujemy 17 o. łańcuszka. Teraz będziemy robić mały element, który znajduje się na środku schematu:
Podobnie jak przy wykonywaniu elementu 3 element 4 łączymy z elementem 1 zaczynając łączyć już po pierwszym pęczku tak jak pokazuje zdjęcie 8:
Po drugim pęczku łączymy ten element z elementem 2: Element 4 wykonujemy w całości tak jak zrobiliśmy element3. Pokazuje to zdjęcie 10:
C.d nastąpi wkrótce. W razie wątpliwości pytajcie.
Po skończeniu elementu 4 wracamy do elementu 1 i wykonujemy kolejne dwa pęczki. Następnie wykonujemy łańcuszek z 22 o. jako początek elementu 5 , który na schemacie znajduje się w lewym górnym rogu. W ten sposób doszliśmy do etapu pokazanego na zdjęciu 11:
C.d nastąpi wkrótce. W razie wątpliwości pytajcie.
jeśli w sobotę jakieś wątpliwości się urodzą to z chęcią skorzystam z propozycji pomocy.
OdpowiedzUsuńMam nadzieję, że znajdę chwil parę by sprawdzić Twój tak skrupulatnie przygotowany kursik.
Dziękuję za kursik, chętnie z niego z niego skorzystam bo zawsze do tej pory odcinałam nitki. P.S nastąpiła zmiana adresu mojego bloga :)
OdpowiedzUsuńcześć Lucynko, ja już ten etap przerobiłam i pozwolisz że pokażę parę nieścisłości ;) chociaz to ja od Ciebie się uczę, najlepiej na fotce 11, duże kółeczka są ze sobą połączone dwa razy (zamieściłam u siebie też fotki ;)) a nałe kółeczko z dużym to środkowe po prawej stronie też łączone jest w dwóch miejscach także zostaje tylko dwa wolne łańcuszki pośrodku dużego kółeczka - mam nadzieję ze dobrze to wytłumaczyłam
OdpowiedzUsuńpozdrawiam :)
Dzięki za kursik, kiedyś spróbuję tej metody
OdpowiedzUsuńłączenia elementów. Pozdrawiam.
Bardzo przydatny kursik prowadzisz, wpadłam właśnie tu kolejny raz, z szydełkiem i nitką po ciąg dalszy. Z pewnością kiedyś wykorzystam ten sposób łączenia elementów.
OdpowiedzUsuńDziękuję, że do mnie zajrzałaś.
serdecznie pozdrawiam